Dünyadaki Tüm Üniversitelerin Web Sitelerinden Bilimsel Makaleler Artık Menzilimiz Dahilinde


  • 2021-01-19
  • Akademik Arama
Akademik Arama Nasıl Yapılır

Bilime önem veren siz değerli kullanıcılarımıza güzel bir gelişmenin haberini vermekten mutluluk duyuyoruz. 

Siz hiç farkında değilken, evdeki koltuğun arasına düşüp kaybolmuş kıymetli bir eşyanızın orada olduğunu fark etmeniz ve elinizi heyecanla o daracık yere uzatıp kaybolan eşyanızı oradan çıkarmanın ne kadar sevindirici bir şey olduğunu tahmin edebilirsiniz. 

Tıpkı bu örnekte olduğu gibi, elimizi dünyadaki tüm üniversitelerin web sitelerinin en derin alanlarına atıp bize lazım olan akademik bilgi cevherlerini bulup çıkarabilseydik kim bilir hayat ne kadar güzel olurdu?

İşte biz sizler için tam da bunu yaptık. 

Artık dünyadaki tüm üniversitelerin web sitelerinde yayınlanan bilimsel makalelerin içerisinde akademikarama.com aracılığı ile anahtar kelimeler ve "tam metin araması" yapabilirsiniz. Üstelik sadece makale başlıklarında değil, trilyonlarca sayfalık makale metin içeriklerinin tamamında...

Bilimsel makalelerin çoğu dünyanın farklı ülkelerindeki on binlerce üniversitenin web sitelerinde çeşitli dillerde yayınlanmaktadır. Artık web sitemizde herhangi bir dilde arama yaptığınızda, dünyadaki tüm üniversitelerin web siteleri saniyeler içerisinde taranacak, aradığınız anahtar kelimeler veya cümlelerle ilgili sonuçlar anında karşınıza gelecektir. 

Bu yenilik ile birlikte kullanıcılarımızı daha etkili "universal" araştırmacılar yapmayı hedefliyoruz.

Bildiğiniz üzere daha önceden aynı anda aşağıdaki sitelerde yayınlanan bilimsel makalelerin içerisinde anahtar kelimeler ve "tam metin araması" yapabiliyorduk: 

academia.edu 
researchgate.net 
jstor.org 
dergipark.org.tr  
scholar.google.com 
springer.com  
sciencedirect.org  

Şimdi dünyadaki tüm üniversitelerin web sitelerinde yayınlanan bilimsel makaleler de menzilimiz dahilindedir. Tüm dünya dilleri desteklenir ve her şey aranabilir. Klavyenizle yazabildiğiniz her şey...

Bu gelişme ile birlikte Google'ın metin indexleme motorları aracılığı ile üniversitelerin web sitelerinde yayınlanan milyonlarca bilimsel makalenin kılcal damarlarına erişme imkanı bulmuş oluyoruz. Böylece herhangi bir akademik bilginin gözden kaçmasını önemli oranda engellemiş oluyoruz.

Biz farkında olmadan koltuğun arasına düşüp kaybolmuş kıymetli bir eşyamızı bulup oradan çıkarmamız gibi, üniversite web sitelerinin sayısı belirsiz sayfaları arasında kaybolan bilimsel makalelerden içerikleri de artık parmaklarınızın ucuna getiriyoruz.

akademikarama.com web sitesinde herhangi bir konuda birkaç anahtar kelime veya cümle araması yaptığınızda edu.xx uzantısına sahip tüm web sitelerinde saniyeler içerisinde arama yapılacak ve sonuçlar ve metin önizlemeleri yıldırım hızında gösterilecektir. Elbette sonuçlar aşağıdaki web sitelerinden gelen bilgilerin kombinasyonu ile birlikte aynı sayfada gösterilecektir:

academia.edu  researchgate.net jstor.org dergipark.org.tr scholar.google.com springer.com sciencedirect.org  

Dilerseniz arama sayfamızda arama hedefleriniz ile ilgili bazı özel ayarlamalar da yapabilirsiniz.

Bu esnada aradığınız kelimelerle ilgili metin önizlemeleri mobil cihazların küçük ekranlarında düzgün görüntülenmeyebilir. Web sitemizi daha etkili kullanmak ve sonuçları detayları ile birlikte görmek için akademikarama.com web sitesine bilgisayardan girmenizi tavsiye ederiz.

Virüs salgını nedeniyle evlerinize kapandığınız bu zamanlarda, dünya bilimini saniyeler içerisinde evlerinize servis etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

Sağlıklı günler dileriz.