Dünyadaki Tüm Üniversitelerin Web Sitelerinden Bilimsel Makaleler Artık Menzilimiz Dahilinde

Bilime önem veren siz değerli kullanıcılarımıza güzel bir gelişmenin haberini vermekten mutluluk duyuyoruz. 

Siz hiç farkında değilken, evdeki koltuğun arasına düşüp kaybolmuş kıymetli bir eşyanızın orada olduğunu fark etmeniz ve elinizi heyecanla o daracık yere uzatıp kaybolan eşyanızı oradan çıkarmanın ne kadar sevindirici bir şey olduğunu tahmin edebilirsiniz. 

Tıpkı bu örnekte olduğu gibi, elimizi dünyadaki tüm üniversitelerin web sitelerinin en derin alanlarına atıp bize lazım olan akademik bilgi cevherlerini bulup çıkarabilseydik k...

  • 2021-01-19

Bilimsel Araştırma ve Literatür Taraması

Değerli kullanıcılarımız, bilimsel araştırmalarınız ve literatür taramanızda akademikarama.com web sitesini nasıl kullanabileceğiniz ile ilgili bir video hazırladık.

Herhangi bir konuda sorunuz olursa yorumda sorabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Teşekkürler.

...
  • 2021-01-10

Akademik Bilginin Kılcal Damarlarına Erişmek

Bilim emekçisi akademisyenlerimizin, öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve bilime ilgi duyan entelektüel dostlarımızın akademik bilgiye ulaşmada karşılaştıkları problemlerin farkındayız. 

Modern dünyada internet üzerinde ne kadar bilgi olduğunu hesap bile edemiyoruz. Dijital dünyanın baş döndürücü derinliklerinde bize lazım olacak o kadar fazla akademik bilgi var ki.

Peki bunları nasıl arayıp bulacağız? Bize lazım olan akademik bilgileri nasıl ortaya çıkarıp tez, makale, kitap, bildiri, seminer veya ödevlerimizde kullanacağız? 

...
  • 2020-12-07